Vervolg Jo’s Café en HIO, Heinkenszand

0
98

De bakkerij van Jo Minnaar werd in 1973 verkocht aan Huib Braamse die er samen met Jeanet Knuit een bar/café begon: ‘Kon-Tiki’, super populair bij de toenmalige jeugd van Heinkenszand.

Menig brave huisvader moest soms diep in de nacht nog op pad om een dochter op te gaan halen!

In 1982 werd de naam veranderd in ‘d’Ouwe Bakkerië’ en in 1985 namen Jo en Koos Dijksman het café over. Het kreeg toen de naam ‘Jo’s Café’.

Het biljart werd verwijderd en er kwam een dansvloer in. Het duurde echter niet lang of er stond weer een nieuw biljart, waar de rond 1986 opgerichte biljartvereniging HIO (Hank is Ôales) enthousiast op ging spelen. Spelers van het eerste uur waren Mark van Eijkeren, Wim Geschiere, Ronald de Jonge, Willie Nieuwdorp en Wim Remijn.

Jo, met haar man Koos op de achtergrond, runde het café op een uitstekende manier. Ze was hartelijk en goedlachs, maar liet absoluut niet over zich lopen en bij ongewenst gedrag zette ze iemand zonder pardon het café uit.

Vertrouwelijke dingen die ze in het café hoorde bracht ze nooit naar buiten.

Ze zorgde goed voor ‘haar’ biljarters en om een van hen bij het jaarlijkse Kersttoernooi wat te stimuleren beloofde ze hem, dat hij bij iedere carambole die hij maakte, zo’n heerlijke tosti met sambal van haar zou krijgen. Hij maakte 9 driebanders achter elkaar, maar na 3 tosti’s had hij wel genoeg genoten!

Een hoogtepunt in die tijd was de komst van de Belgische topbiljarter Raymond Ceulemans op 20 januari 1988. De beste biljarters van Heinkenszand werden geselecteerd om tegen deze grootmacht te spelen. Sommigen dachten zelfs wel van die Belg te kunnen winnen…!

Helaas kwam niemand verder dan 1 of 2 stoten en nam Ceulemans de partij over om dan met wel 200 caramboles grandioos te winnen!!

In 1994 werd het café verkocht en in de volgende jaren kreeg het verschillende eigenaars en andere namen: ‘‘t Klavertje’ met Piet Carels,
‘de Bierbron’ met Simon en Eira Ippel, ‘De 3’ met Arie Bustraan, Dennis Franse, en Evander van Loveren, ‘de Balletent’ met Elske de Visser en Marc Langebeke, ‘de Schele’ met Eugene en Barbra Meerman en als laatste ‘Chez Mikkie’ met Mikkie van Ossenbruggen.

Het biljart verhuisde een aantal keren en is uiteindelijk beland bij Peter en Brenda in restaurant ‘Stelleplas’. Dat is nu ook de thuishaven van HIO.
De krantenartikelen en foto’s uit de PZC over biljartvereniging HIO vonden we in de plakboeken van Janna van Damme-Nijsse.

Zelf biljartte Jo ook regelmatig:


Ze was een van de trouwste lezers van onze stukjes en reageerde altijd met een positieve opmerking, of een duimpje!

Nieuwe leden zijn zeer welkom, want ze willen binnenkort met een derde team gaan starten. Aanmelden kan bij Mark van Eijkeren: meijkeren@zeelandnet.nl Voor meer informatie kan je ook op de website kijken, https://www.bvhio.nl .

Els Bakker-van Damme, Kees van Damme en Jan Minnaard.

 

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in